Články

Opäť študentkou!

Je to tak. Po roku mojej prvej práce na plný uväzok sa stávam opäť študentkou a ešte k tomu v úplne inom obore. Absolvovala som bakalárske štúdium estetiky a po neúspešnom pokuse dostať sa na Management v kultuře som sa okamžite a naplno pohrúžila do pracovného života. Nejaká práca ma predsa len vždy sprevádzala celým bakalárskym štúdiom, bolo to pre mňa v podstate prirodzené. O rok to skúsim znova. Nevadí.

Počas tohto roku vo mne však začal narastať úplne iný záujem. Popri práci pre e-shop na pozícii kampaňového špecialistu bolo jednou z mojich hlavných úloh predvídať správanie zákazníka na webe. A ako sa ukázalo, vôbec nejde o ľahkú úlohu. Občas som jednoducho cítila, že to chce širší záber a lepšie porozumenie danej oblasti. O “KISKu” som medzi tým počula od kamarátov a začalo mi byť jasné, kde si podám prihlášku na magisterské štúdium. Chela som vedieť viac o práci s dátami a informáciami, o dizajne služieb a hlavne ako to spolu všetko súvisí. Teším sa na prípady z praxe, na inšpiratívnu zmes ľudí z rôznych oblastí a na možné zapojenie sa do zaujímavých projektov.

Veľmi ma inšpirovali predstavené práce absolventov a ich hodnotné výstupy v podobe aplikácie, či databázy. Pomohlo mi to nakopnúť svoju kreativitu a rozpracovať ju do možných tém na vlastnú prácu.

Advertisement